Çevik dönüşümde başarıya giden yol kapsayıcı ve eşitlikçi yaklaşımdan geçiyor

Çevik dönüşümde başarıya giden yol kapsayıcı ve eşitlikçi yaklaşımdan geçiyor

ABONE OL
Ağustos 1, 2023 09:30
Çevik dönüşümde başarıya giden yol kapsayıcı ve eşitlikçi yaklaşımdan geçiyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Çevik Yazılım Geliştirme Manifestosu’nun ortaya çıkışı, çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık anlayışını doğurdu. Özüne insanı alması nedeniyle çeviklikle ortak noktada buluşan DEI’nin yani çeşitlilik, eşitlik ve kapsayıcılık anlayışının bir iş önceliği olması gerekiyor. Çalışan bağlılığı, finansal performans, pozitif işveren markası olmak gibi olumlu gelişmeler sağlayan bu anlayışın tüm yönleriyle iş akışına entegre edilmesi ideal hale geliyor. Teknoloji sektörüne inovatif bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen TesterYou’nun Kurucusu Barış Sarıalioğlu, “Artık sadece çevikliği benimsemek yeterli değil. Çevik dönüşüm yolculuğunda başarı arayan kuruluşların kapsayıcı ve eşitlikçi bir bakış açısını vizyon edinmesi gerekiyor.’’ açıklamasında bulunuyor. 

Çevik yazılım geliştirmenin iş dünyasında ortaya çıkması, kurum kültürü üzerinde birtakım yenilenmelere yol açıyor. Kurumlar, çevikliğin yanı sıra çalışan ve müşteri memnuniyeti, iş performansının artması gibi konulara daha çok ihtiyaç duyuyor. Tüm bu ihtiyaçları karşılayan DEI’nin bir diğer adıyla çeşitlilik, eşitlik ve kapsaycılık (Diversity, Equity and Inclusion) anlayışının iş önceliği olması gerekiyor. Pozitif işveren markası olmak, finansal performans artışı ve çalışan bağlılığı gibi avantajlar sunan DEI yaklaşımı, özüne insanı alması nedeniyle çeviklikle ortak noktada buluşuyor. Teknoloji sektörüne inovatif bir bakış açısı getirmeyi hedefleyen TesterYou’nun Kurucusu Barış Sarıalioğlu, “Kuruluşların bir an önce DEI anlayışını kucaklaması gerekiyor. Çünkü sadece iş çevikliği yeterli olmuyor. Çevik dönüşüm yolculuğunda DEI yaklaşımını vizyon edinen kurumların, gözle görülür bir başarıya ulaşacaklarını düşünüyorum. ‘’ ifadelerini kullanıyor.

 

“Kurumların Kapsayıcı ve Eşitlikçi Yaklaşımı Deneyimlemesi İçin Bilinçli Bir Çaba Gerekiyor.”

Çeşitlilik, Eşitlik ve Kapsayıcılık yaklaşımını temel alan kurumlar, DEI anlayışının sunduğu tüm fırsatlardan yararlanıyor. Bu anlayış, olumlu çalışan ve müşteri deneyimi, daha iyi finansal performans, üretkenliğin artması, pozitif işveren markası gibi avantajları açıkça ortaya koyuyor. Yazılım sürecinden yüksek verim elde etme yolunun DEI anlayışı olduğunu söyleyen TesterYou’nun Kurucusu Barış Sarıalioğlu, “Yazılım geliştirme ekibine ve sürecine DEI yaklaşımını aşılamak gittikçe kritik bir ihtiyaç haline geliyor. Ekiple beraber kurumların da kapsayıcı ve eşitlikçi yaklaşımı deneyimlemesi için bilinçli bir çaba gerekiyor.‘’ yorumunda bulunuyor. 

 

İş Çevikliği DEI Yaklaşımından Besleniyor

İş çevikliğinde önemli fırsatlar sunan eşitlik ve kapsayıcılık ilkeleri, sürekli gelişmeyi ve liderliği temsil ediyor. DEI anlayışının gerçek değerinin günlük iş rutinleriyle birleştiği takdirde ortaya çıkacağını vurgulayan TesterYou’nun Kurucusu Barış Sarıalioğlu, “Şirketlerin başarılı olmayı, yetenekleri elde tutmayı ve en önemlisi insan ihtiyaçlarını öncelik edinmeyi ciddiye alığı zaman DEI yaklaşımından tam anlamıyla fayda göreceğine inanıyorum.” sözlerini kullanıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PUAN DURUMU

O G P
 1. Adana Demir

  0 0 0
 2. Alanyaspor

  0 0 0
 3. Antalyaspor

  0 0 0
 4. Beşiktaş

  0 0 0
 5. Bodrum FK

  0 0 0
 6. Genişlet
 7. Eyüpspor

  0 0 0
 8. Fenerbahçe

  0 0 0
 9. Galatasaray

  0 0 0
 10. Gaziantep FK

  0 0 0
 11. Göztepe

  0 0 0
 12. Hatayspor

  0 0 0
 13. Başakşehir

  0 0 0
 14. Kasımpaşa

  0 0 0
 15. Kayserispor

  0 0 0
 16. Konyaspor

  0 0 0
 17. Ç. Rizespor

  0 0 0
 18. Samsunspor

  0 0 0
 19. Sivasspor

  0 0 0
 20. Trabzonspor

  0 0 0
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Medyagar.com - Her hakkı Saklıdır.