Klasik müziğin genç yetenekleri ve usta sanatçılar Şarık Tara anısına ENKA Oditoryumu'nda sahne alacak
  • Medyagar.com
  • Teknoloji
  • Klasik müziğin genç yetenekleri ve usta sanatçılar Şarık Tara anısına ENKA Oditoryumu'nda sahne alacak

Klasik müziğin genç yetenekleri ve usta sanatçılar Şarık Tara anısına ENKA Oditoryumu'nda sahne alacak

ABONE OL
Nisan 4, 2023 13:50
Klasik müziğin genç yetenekleri ve usta sanatçılar Şarık Tara anısına ENKA Oditoryumu'nda sahne alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ENKA Sanat, sanatın ve sanatçının daimi destekçisi, saygıdeğer iş insanı, ENKA Vakfı’nın kurucularından Şarık Tara’yı Nisan ayında, onun vizyonundan hareketle klasik müzik sanatçılarının eşsiz performanslarıyla anıyor. Anma programı kapsamında, genç yetenekler ENKA Sahne Gala Konseri ile 9 Nisan’da izleyiciyle buluşurken, Türkiye’nin en gözde oda müziği topluluğu  Borusan Quartet ile piyano virtüözü Gökhan Aybulus, 11 Nisan’da aynı sahneyi paylaşacak. 

ENKA Sanat, Şarık Tara’yı anma etkinlikleri kapsamında bu yıl iki ayrı konseri sahneye taşıyor. Klasik müzik alanında gelecek vadeden genç yeteneklere destek olmak amacıyla üç yıldır sürdürülen ENKA Sahne projesinin Gala Konseri, 9 Nisan Pazar günü saat 16.00’da gerçekleşecek. Türk bestecilerinin önemli bir yer aldığı, klasik dönemden modern döneme uzanan geniş bir repertuvara sahip Borusan Quartet ile ulusal ve uluslararası birçok yarışmada dereceler alan piyano virtüözü Gökhan Aybulus konseri ise 11 Nisan Salı akşamı saat 20.30’da ENKA Oditoryumu’nda sahnelenecek.

Genç yetenekler, ENKA Sahne Gala Konseri’ne hazır!

Sanat Yönetmenliği’ni Cihat Aşkın’ın üstlendiği ENKA Sahne Gala Konseri’nde genç yetenekler Derya Köftecioğlu (arp), Atahan Dinç (keman), Ela Talay (arp), Can Saraç (piyano), Taylan Süha Yeşil (keman), Adil Kerem Ünal (piyano) ve Ali İlhan Çeliksu (viyolonsel) ENKA Oditoryumu’nda sahne alacak. ENKA Oditoryumu’nda ilk kez performanslarını sergileyecek genç sanatçılara, Akademisyen ve Piyanist Çağdaş Özkan Korrepetitör olarak eşlik edecek. Genç yetenekler, Danışma Kurulu’nda yer alan, viyola sanatçısı Efdal Altun, keman virtüözü, besteci ve akademisyen Cihat Aşkın, piyanist ve akademisyen Gökhan Aybulus, piyanist ve besteci Ayşe Deniz Gökçin, piyanist ve besteci Fazıl Say ile çello sanatçısı ve akademisyen Dilbağ Tokay tarafından kaleme alınan referans mektuplarıyla belirlendi. 

ENKA Sahne Gala Konseri’nin görüntü çekimleri bu yıl bir kez daha ünlü belgesel yönetmeni Selçuk Metin, ses kaydı ise Can Aykal tarafından gerçekleştirilecek. Profesyonel ses ve görüntü kayıtları sanatçıların portföylerine katkı sağlamak amacıyla sanatçılara hediye edilirken, Gala Konseri, 22 Nisan Cumartesi günü ENKA Sanat’ın Youtube kanalından tüm sanatseverlerin izlenimine açılacak.  Bu yıl üçüncü yılını dolduran projeyi klasik müziğe ve bu alandaki genç yeteneklere destek vermek amacıyla hayata geçirdiklerini ifade eden ENKA Sanat Direktörü Gül Mimaroğlu“ENKA Sahne projesi, genç sanatçılara maddi destek sağlarken, onlara izleyici karşısında konser deneyimi kazandırmak, bu performansların görüntü ve ses kayıtlarını dijital platformlar üzerinden geniş kitlelere ulaştırmak ve en önemlisi sanatçıların bu profesyonel kayıtları eğitim ve kariyer hayatlarında önemli yer tutan portföylerine katkı sağlamak amacıyla yürütülüyor. Danışma Kurulu’nun büyük bir titizlikle yürüttüğü çalışmalar neticesinde her yıl yeni isimlerle büyüyen ENKA Sahne’nin genç yeteneklerinin ileride pek çok ulusal ve uluslararası başarılara imza atacağına gönülden inanıyoruz.” dedi.

Gelenekselleşen Borusan Quartet & Gökhan Aybulus konseri ENKA Oditoryumu’nda!

Ülkemizin yetiştirdiği usta sanatçıların klasikleşen performanslarının izleyiciyle buluşacağı anma etkinliklerinin ikincisinde, ENKA Sanat izleyicisinin konserlerine aşina olduğu Esen Kıvrak (keman), Nilay Sancar (keman), Efdal Altun (viyola), Çağ Erçağ (viyolonsel)’dan oluşan  Borusan Quartet ile başarılı piyano virtüözü Gökhan Aybulus bir kez daha aynı sahnede buluşacak. 

11 Nisan Salı günü saat 20.30’da ENKA Oditoryumu’nda gerçekleşecek konserde sanatseverler, Borusan Quartet’ten Arjantinli bandoneoncu ve Tango Nuevo’nun kurucusu olarak tanınan ünlü müzisyen  Astor Piazzolla’dan bir seçki dinlerken, gecenin finali Gökhan Aybulus’un katılımıyla Brahms’ın Piyanolu Quintet’i ile yapılacak. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PUAN DURUMU

O G P

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Medyagar.com - Her hakkı Saklıdır.