Orkun Olgar, İsviçre'nin Lugano kentinde Paolo Ardoino ve Derya Türker ile kriptoyu konuştu!
  • Medyagar.com
  • Magazin
  • Orkun Olgar, İsviçre'nin Lugano kentinde Paolo Ardoino ve Derya Türker ile kriptoyu konuştu!

Orkun Olgar, İsviçre'nin Lugano kentinde Paolo Ardoino ve Derya Türker ile kriptoyu konuştu!

ABONE OL
Temmuz 27, 2023 09:40
Orkun Olgar, İsviçre'nin Lugano kentinde Paolo Ardoino ve Derya Türker ile kriptoyu konuştu!
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ekstrem sporlar ve doğa sporları belgesel yapımcısı Orkun Olgar, İsviçre’nin Lugano kentinde kripto ekosisteminin tanınan simalarından Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino ve The Steve Group CEO’su Derya Türker’le buluştu. Tarihi lokasyonda; kentin finansal devrimdeki rolü, Bitcoin madenciliği ve finansal teknolojilerin geleceği konuşuldu.

Yapımcı Orkun Olgar, yenilikçi teknolojiler adına devrim noktası olarak işaret edilen İsviçre’nin Lugano kentini ziyaret etti. Lugano’da kripto para piyasalarının önde gelen isimlerinden Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino ve The Steve Group CEO’su Derya Türker’le bir araya gelen ünlü isim; kentin hem finansal teknolojiler hem de kripto para piyasaları için önemine dikkat çekti.

Avrupa kıtasında yerel yönetim tarafından vatandaşların kamu hizmetlerinde Bitcoin, Tether ve kentin yerel token’ı olan Luga Token (LVGA) ile ödeme yapmasına izin verilen tek yer olan Lugano kenti, kripto ekosistemi için büyük önem arz ediyor. Kendi token’ını kullanıma sunan Lugano Belediyesi, kripto ödemelerine yasal izin tanımasıyla da öne çıkıyor. Halihazırda bölgede aralarında McDonald’s ve Starbucks gibi işletmelerin de bulunduğu 250’den fazla işletme kripto para birimleriyle (Bitcoin, Tether ve Luga Token) ödeme kabul ederken; insanlar alışveriş, seyahat ve mülk satın alımı gibi ödemelerini kripto para birimleriyle gerçekleştirebiliyor. 70 bin nüfusuyla üç farklı üniversitenin bulunduğu kentte, öğrenciler nüfusun yüzde 10’luk önemli bir kısmını oluşturuyor. 

 

PlanB projesi, finansal bir devrime öncülük ediyor

Tether ve Lugano Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen PlanB projesi, şehrin finansal altyapısını dönüştürmek amacıyla temel olarak Bitcoin kullanımını teşvik ediyor. Finansal bir devrime öncülük eden Lugano’da bölge halkının kriptoları benimseme ve kullanma oranları da oldukça yüksek. Eğitime odaklanan PlanB ile bölgedeki genç nüfusun sağladığı atmosferden faydalanarak, üniversitelerde blokchain’in işleyiş mekanizması ve ilgili teknolojilerin günlük hayata entegrasyonu konularında dersler veriliyor.  

 

“Bitcoin’den önce kimse bu duyguya sahip olmamıştı”

Kripto dünyasının kilit isimlerinden olan Bitfinex ve Tether CTO’su Paolo Ardoino, Lugano ziyaretlerinde Olgar’la yaptığı sohbette, “Şeffaf, kimsenin hile yapamayacağı, internetle mükemmel bir bağlantı hâline gelen bir şey yaratılıyor. Bitcoin, bundan böyle internet parası olarak kabul edilirken; kendi paranı elinde tutma, kendi bankan olma fırsatı da yaratıyor. Tarihin hiçbir döneminde kimse bu duyguya sahip olmamıştı. Biz, her zaman toplumsal refahtan ve finansal özgürlükten yanayız.” ifadelerini kullandı.

 

“Finansal teknolojiler de bu ilerleme sürecinde lokomotif görevi görecektir”

Teknolojinin medeniyetler ve finans dünyası için önemine değinen The Steve Group CEO’su Derya Türker, “Teknolojinin ciddi ivme yakaladığı böylesi dönemlerde, teknolojiye uyum sağlayan tüm kavimler en hızlı ilerleyen toplumlar arasına giriyor. Şüphesiz, finansal teknolojiler alanında geleceğe dönük yapılan vizyoner hamleler de bu ilerleme sürecinde lokomotif görevi görecektir.” diye konuştu.

Bölgede yapılan çekimler doğrultusunda hazırlanan video içeriğin tamamı Bitfinex YouTube kanalından izlenebiliyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PUAN DURUMU

O G P

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Medyagar.com - Her hakkı Saklıdır.