Trend Micro, siber güvenlik platformuna uç noktalar, sunucular ve bulut iş yükleri için optimize edilmiş güvenlik ekliyor
 • Medyagar.com
 • Kültür Sanat
 • Trend Micro, siber güvenlik platformuna uç noktalar, sunucular ve bulut iş yükleri için optimize edilmiş güvenlik ekliyor

Trend Micro, siber güvenlik platformuna uç noktalar, sunucular ve bulut iş yükleri için optimize edilmiş güvenlik ekliyor

ABONE OL
Temmuz 28, 2023 18:50
Trend Micro, siber güvenlik platformuna uç noktalar, sunucular ve bulut iş yükleri için optimize edilmiş güvenlik ekliyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

 Trend Micro’nun BT ve güvenlik operasyonlarını kolaylaştırmak için tasarlanan tümleşik platformu koruma, tespit ve müdahaleyi bir araya getiriyor 

Dünyanın önde gelen siber güvenlik şirketlerinden Trend Micro, uç noktalar, sunucular, bulut iş yükleri ve veri merkezlerine yönelik önleme, tespit ve müdahaleyi bir araya getiren yeni nesil siber güvenlik platformunun son üyesi Trend Vision One™ – Endpoint Security çözümünü kullanıma sundu. Bu kapsamlı çözüm, müşterileri BT altyapılarını modernleştirme süreçleri boyunca desteklemeyi amaçlıyor.

Trend Micro COO’su Kevin Simzer, “BT süreçlerindeki her geçen gün daha da artan karmaşıklık, BT departmanları üzerinde benzeri görülmemiş bir yük oluştururken pusuda bekleyen siber saldırganlara genişleyen bir saldırı yüzeyine sızma fırsatı veriyor. Bu zorluklarla etkin bir şekilde mücadele etmek isteyen müşterilerimiz etkinlikten ödün vermeyen daha basit güvenlik çözümlerine ihtiyaç duyuyor. Müşterilerimizin bu ihtiyacını karşılayan Trend Vision One – Endpoint Security çözümümüz, BT ve güvenlik departmanlarının tehditleri daha hızlı durdurmasına ve riskleri kontrol altına almasına yardımcı oluyor” dedi.

Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Teknik Lideri Burçin Olgaç, “Platformumuza eklenen bu yeni çözüm sayesinde, şirketler saldırılara karşı daha etkin ve güçlü bir savunma oluşturabiliyor, riskleri yönetebiliyor ve iş sürekliliğini sağlayarak dijital varlıklarını koruma altına alabiliyor. Trend Vision One™ – Endpoint Security ile siber güvenlik alanında yeni bir çağ başlıyor ve bu dönüşümde müşterilerimize öncülük etmekten büyük heyecan duyuyoruz” dedi.

Şirketler, Trend Vision One™’ın güçlü saldırı yüzeyi risk yönetimi, çift katmanlı koruma ve lider XDR özelliklerinden faydalanarak güvenlik operasyonlarını modernleştirip uyumlu hale getirirken aynı zamanda üst düzey güvenlik, ölçeklenebilirlik ve performans elde ediyor. Bu yaklaşım, güvenlik ekiplerinin tehditlere karşı daha hızlı ve daha etkili savunma elde etmeleri ve riskleri azaltmaları için uç noktalar ve ötesine uzanan saldırı yüzeyini bütünsel olarak yönetmelerini sağlıyor. 

Trend Vision One – Endpoint Security, pazar lideri özellikler ve yetenekler içeriyor Uç nokta güvenliğinde birçok başarıya imza atan Trend Micro, 2002 yılından bu yana gerçekleştirilen tüm Gartner Magic Quadrant™ çalışmalarında Uç Nokta Koruma Platformları kategorisinde lider konumda yer alıyor.*1

Trend Micro ayrıca IDC’nin Bulut İş Yükü Güvenliği Pazar Payı araştırmalarında beş yıl üst üste etkileyici bir şekilde en iyi üretici olarak yer aldı.

Uç noktalar, sunucular ve bulut iş yüklerine yönelik sektör lideri ve bağlam açısından zengin görünürlüğü bir araya getiren platform siber güvenlik departmanlarının operasyonlarını önemli ölçüde kolaylaştırıyor:

 

 • Ürünleri birleştirin, görünürlüğü artırın ve korelasyonu iyileştirin: Gartner*2 tarafından yapılan bir araştırma, 2020 yılında yüzde 29 olan siber güvenlik tedarikçi konsolidasyonu arayışında olan işletmelerin oranının 2022 yılında yüzde 29’a yükseldiğini ortaya koyuyor. Nokta ürünleri birleştirerek ve uç nokta, sunucu ve bulut iş yükü güvenliğini entegre ederek siber güvenlik araçlarının dağıtımıyla ilgili maliyet ve karmaşıklıkları en aza indirebilir, BT operasyonlarını daha verimli hale getirebilir, uyarı yorgunluğunu azaltabilir ve yüksek doğruluklu tespit ve müdahale uyarılarından yararlanırken kötüye kullanılabilecek güvenlik açıklarını kapatabilirsiniz.
   
 • Hibrit BT güvenliğini optimize edin ve özelleştirin: Fiziksel sunucular, sanal makineler ve bulut iş yükleri için özel olarak tasarlanmış ve optimize edilmiş güvenlik özelliklerinden yararlanın.
   
 • BT ve SecOps iş akışlarını iyileştirin: SecOps ve IT Ops hedeflerini hızlandırmak ve birbirine bağlamak için fidye yazılımı etkisini geriye alma, tahmine dayalı makine öğrenimi, cihaz kontrolü, sunucu tabanlı saldırı önleme, uygulama kontrolü, dosya bütünlüğü izleme, günlük denetimi ve üretken yapay zeka desteği dahil olmak üzere önleme, tespit ve müdahale yeteneklerine kolayca erişin.
   
 • Riskleri azaltın ve saldırıları önleyin: Yerel ağ, bulut ve e-posta veri alımı ile eksiksiz saldırı yüzeyi risk yönetimi (ASRM) sayesinde uç nokta ve katmanlararası riskleri proaktif olarak ölçün ve azaltın.

Trend Vision One, uç noktalar, sunucular, e-posta, bulut hizmetleri, ağlar, 5G ve OT (operasyonel teknolojiler) dahil olmak üzere bir kuruluşun BT altyapısının tüm katmanlarına yönelik güvenlik sağlıyor. 

Tüm uç nokta türlerine yönelik merkezi görünürlük ve politika yönetimi özellikleriyle, ister şirket içinde (on-prem) ister bulutta olsun, Windows, Mac ve Linux işletim sistemleri için tek bir kullanıcı dostu konsol üzerinden kapsamlı koruma, tespit ve müdahale (EDR) sunuyor.

Trend Vision One’a artık AWS Marketplace üzerinden erişilebiliyor. AWS ortamlarına sorunsuz bir biçimde entegre olacak şekilde tasarlanan Trend Vision One, işletmelerin bulut iş yüklerini korumalarına yardımcı olmaya odaklanan bir siber güvenlik platformu sunuyor. Platform, kapsamlı içgörüler ve ileri düzey tehdit tespit yetenekleri sunarak gelişen dijital tehditlere karşı güçlü bir savunma sağlıyor.

GARTNER ve MAGIC QUADRANT, Gartner, Inc. ve/veya bağlı kuruluşlarının ABD’de ve uluslararası düzeyde tescilli ticari markalarıdır ve bu dokümanda izin alınarak kullanılmıştır. Tüm hakları saklıdır. Gartner, araştırma yayınlarında yer alan hiçbir satıcıyı, ürünü veya hizmeti desteklememektedir ve teknoloji kullanıcılarına yalnızca en yüksek derecelendirmeye veya diğer tanımlamalara sahip satıcıları seçmelerini tavsiye etmemektedir. Gartner araştırma yayınları, Gartner’ın araştırma kuruluşunun görüşlerinden oluşur ve gerçeğin beyanı olarak yorumlanmamalıdır. Gartner, ticari elverişlilik veya belirli bir amaca uygunluk garantileri de dahil olmak üzere, bu araştırmayla ilgili olarak açık veya zımni tüm garantileri reddeder.

*1 Gartner, Uç Nokta Koruma Platformları için Magic Quadrant (Peter Firstbrook et al., 31 Aralık 2022) 

*2 Gartner, Emerging Tech: The Impact of Emerging Trends on Security Solution Demand   (Rustam Malik, 7 Ekim 2022)

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PUAN DURUMU

O G P
 1. Adana Demir

  0 0 0
 2. Alanyaspor

  0 0 0
 3. Antalyaspor

  0 0 0
 4. Beşiktaş

  0 0 0
 5. Bodrum FK

  0 0 0
 6. Genişlet
 7. Eyüpspor

  0 0 0
 8. Fenerbahçe

  0 0 0
 9. Galatasaray

  0 0 0
 10. Gaziantep FK

  0 0 0
 11. Göztepe

  0 0 0
 12. Hatayspor

  0 0 0
 13. Başakşehir

  0 0 0
 14. Kasımpaşa

  0 0 0
 15. Kayserispor

  0 0 0
 16. Konyaspor

  0 0 0
 17. Ç. Rizespor

  0 0 0
 18. Samsunspor

  0 0 0
 19. Sivasspor

  0 0 0
 20. Trabzonspor

  0 0 0
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Medyagar.com - Her hakkı Saklıdır.