AgeSA, yılın ilk yarısında 930 milyon TL kara ulaştı

AgeSA, yılın ilk yarısında 930 milyon TL kara ulaştı

ABONE OL
Ağustos 8, 2023 09:40
AgeSA, yılın ilk yarısında 930 milyon TL kara ulaştı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sabancı Holding ve Ageas iştiraki olan AgeSA, 2023 yılının ilk yarısında 930 milyon TL kar elde etti. Fon büyüklüğü ve prim üretiminde özel sektör şirketleri arasındaki liderliğini koruyan AgeSA, BES’te ise 100 milyar TL fon büyüklüğüne ulaşarak, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 98 büyüdü.

Bireysel emeklilik ve hayat sigortası sektörünün lider kuruluşlarından AgeSA, 2023 yılı ilk yarı finansal sonuçlarını açıkladı. BES ve hayat sigortası pazarında istikrarlı büyümesini sürdüren AgeSA, fon büyüklüğü ve prim üretiminde özel sektör şirketleri arasında liderliğini korudu. Şirket, yılın ilk yarısında BES’te yüzde 98 büyümeyle 100 milyar TL fon büyüklüğüne ulaştı. Hayat ve ferdi kaza üretiminde 3.2 milyar TL prim üretimine gerçekleştiren şirket, sektör ortalamasının üzerinde büyümeyi başardı. Uluslararası Finansal Raporlama Standartları’na (UFRS) göre, şirketin 2023 ilk yarı net dönem kârı ise 930 milyon TL oldu.

“Ürün ve hizmetlerimizle finansal sürdürülebilirlik için çalışıyoruz”

2023’ün ilk yarısını büyümeyle kapattıklarına dikkat çeken AgeSA Genel Müdürü Fırat Kuruca, “BES’te olduğu gibi hayat ve ferdi kaza üretiminde de büyümeye devam ediyoruz. Hedeflerimize odaklanarak yürüttüğümüz faaliyetler neticesinde, fon büyüklüğü ve prim üretiminde özel sektör şirketleri arasındaki liderliğimizi koruduk. BES’te fon yönetiminde güçlü bir performans sergileyerek, fon çeşitliliğimizi artırarak ve fon danışmanlığı hizmetlerimizi geliştirerek müşterilerimizin yatırımlarında uzun vadede fayda elde etmelerine odaklanıyoruz. Hayat sigortası alanında da farklı riskleri kapsayan, esnek ve yenilikçi ürünler sunarak sigortalılarımızın ve sevdiklerinin finansal sürdürülebilirliklerini sağlamak önceliğimiz. Hedefimiz liderliğimizi korumak ve büyüme performansımızı devam ettirmek” dedi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PUAN DURUMU

O G P

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Medyagar.com - Her hakkı Saklıdır.