DgpaysIT'ye TCMB'den Topluluk Bulutu Hizmeti Sunma Onayı

DgpaysIT'ye TCMB'den Topluluk Bulutu Hizmeti Sunma Onayı

ABONE OL
Ağustos 3, 2023 11:40
DgpaysIT'ye TCMB'den Topluluk Bulutu Hizmeti Sunma Onayı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

DgpaysIT, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) değerlendirme sürecinin tamamlanmasıyla, 2023 yılı Temmuz ayı itibarıyla ödeme ve elektronik para kuruluşlarına topluluk bulutu hizmeti sunma onayı aldı.

 

Türkiye’nin lider finansal teknoloji şirketi DGPAYSIT, “topluluk bulutu” hizmetini de faaliyet alanları arasına ekledi. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) değerlendirme sürecinin tamamlanmasıyla DgpaysIT; 2023 yılı Temmuz ayı itibarıyla ödeme ve elektronik para kuruluşlarına topluluk bulutu hizmeti sunma onayı aldı. 

Kaya: “Topluluk bulutu hizmetiyle teknoloji ve bilgi sistemleri ekosisteminde verimlilik, kalite ve güvenlik artıyor”

Konuyla ilgili değerlendirmede bulunan DgpaysIT Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Kaya, “Bilindiği üzere yakın geçmişte TCMB, sektörümüze yeni ufuklar açacak ve dünyada da öncülerden sayılabilecek bir düzenleme yaparak topluluk bulutu hizmetinin standartlarını belirlemiş ve bu standartları sağlayan kurumların topluluk bulutu hizmeti verebilmesi için gerekli süreçleri de detaylandırmıştı. Türkiye’nin lider ödeme teknoloji şirketi olarak TCMB’den aldığımız ve çok önemli bir hizmet olan topluluk bulutu hizmetine ilişkin onayla, müşterilerimize sunduğumuz geniş ürün ve hizmet altyapısını daha da zenginleştiriyoruz. Bu düzenleme ile bu hizmeti veren şirketlerin hizmet çıktılarının daha verimli olması sağlanırken, bu hizmetler verilirken kullanılan altyapıların teminindeki döviz çıktısı da belirgin bir şekilde azalmış olacak. Diğer yandan getirilen yüksek standartlar sayesinde sektörün bilgi sistemleri ekosisteminin kalitesi ve güvenliği de yükselmiş olacak. Teknoloji hizmeti üreten şirketlerin asıl katma değerin olduğu yazılım üretimine aktardığı kaynakların da artması sağlanacak.” dedi. 

 

Dgpays Hakkında:

2017 yılında kurulan Dgpays, uzmanlaştığı yeni nesil finansal teknoloji çözümleri alanında kısa zamanda yerli FinTechlerin liderleri arasına girmiştir. Dgpays’in ortakları arasında Türkiye’nin en güçlü holdinglerinden Doğuş Grubu ile beraber dünyanın önde gelen finansal kurumlarından Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) de yer almaktadır. Marka; bankaların yanı sıra telekom operatörleri, elektronik para kuruluşları, toplu taşıma operatörleri, belediyeler, süper market zincirleri ve sigorta şirketlerinin de aralarında olduğu 50’yi aşkın kurumun finansal teknoloji ihtiyacını karşılamaktadır. 55 milyonu aşkın kart, 25 binden fazla ATM ve 160 bine yakın üye işyerinde Dgpays altyapısı kullanılmaktadır. Ürünlerin kullanıldığı sistemler için uçtan uca işletim hizmeti de sağlayan Dgpays, bu yönüyle sektörde fark yaratmaktadır. İnovasyon odaklı firma, pazar ihtiyaçlarına göre sürekli yeni ürünler geliştirirken kurumlar arası köprü görevi gören çözümler de üretmektedir. Dgpays, iştirakleri arasında yer alan ve sayısı 5 milyona yakın üyesi ile Türkiye’nin en büyük veri odaklı pazarlama ve sadakat platformu olan ZUBİZU ile de müşterilerini destekleyerek ZUBİZU’yu ortak bir pazarlama platformu olarak kullanmalarına imkân tanımaktadır. Global bir oyuncu olma hedefindeki Dgpays’in farklı kıtalar ve ülkelerden müşterileri bulunmaktadır. Şirket yurtdışında da önemli ölçüde büyümek üzere adımlar atmaktadır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PUAN DURUMU

O G P

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Medyagar.com - Her hakkı Saklıdır.