ESET her kategoride lider

ESET her kategoride lider

ABONE OL
Temmuz 25, 2023 09:10
ESET her kategoride lider
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ESET, KuppingerCole Liderlik Pusulası Raporunda, Yönetilen Algılama ve Yanıt (MDR) kategorisinin lideri oldu  

Dijital güvenlik alanında sektör lideri  ESET, KuppingerCole Liderlik Pusulası Raporu’nda, Yönetilen Algılama ve Yanıt 2023 kategorisinde  hem ‘Pazar Lideri hem de Tüm Kategorilerin Lideri’ olarak en prestijli unvan ile ödüllendirildi. 

Siber güvenlik sektörünün güvenini kazanan, uluslararası ve bağımsız bir analiz şirketi olan KuppinggerCole, Ürün, İnovasyon ve Pazar pozisyonları alanlarında standart kriterlerle MDR sağlayıcılarını kapsamlı bir şekilde değerlendiren bir çalışmaya imza attı. Çalışmanın ardından yayımlanan raporda ESET, Pazar Lideri ve Tüm Kategorilerde Lider seçildi. 

Rapor, ileri derecede siber tehdit algılama ve yanıt kapasiteleri sağlamak için, müşterilerine bir dizi siber güvenlik teknolojisi yönetimini sağlayan MDR hizmetleri pazarına genel bir bakış sunuyor. KuppingerCole’un raporu, tüm kategorilerde liderlik için ürün, inovasyon ve pazar liderliği alanlarında yapılan değerlendirmelere genel bir görünüm sağlıyor. Pazar liderliği kategorisinde müşteri sayısı, müşterilerin coğrafi dağılımı, dağıtım ve hizmetlerin boyutu, iş ortağı ekosistemin boyutu ve coğrafi dağılımı, katılımcı firmaların finansal durumu gibi pazarla ilişkili birçok önemli faktöre göre puan veriliyor. KuppingerCole, satıcı çözümlerini Güvenlik, İşlevsellik, Dağıtım, Birlikte Çalışabilirlik ve Kullanılabilirlik olmak üzere beş temel kritere göre değerlendiriyor. Her birinde alınabilecek en yüksek puan “Güçlü Pozitif” olarak tanımlanıyor. Genel puanlamada ESER PROTECT MDR, Dağılım ve Kullanılabilirlik kategorilerinde en yüksek puan olan “Güçlü Pozitif” ve Güvenlik ve İşlevsellik kategorilerinde ise “Pozitif” puan aldı. KuppingerCole’ün  bunlara ek olarak belirlediği dört kriterde ESET’in çözümü, dört ek kriterin üçünde – Pazar Konumu, Finansal Güç ve Ekosistem – Güçlü Pozitif puan aldı. 

ESET İşletme Bölüm Başkan Yardımcısı Pavol Balaj liderlik pozisyonu için şunları söyledi: “Siber saldırılar gelişmeye devam ettikçe ve sektör giderek daha karmaşık hale geldikçe, mevcut müşteri ihtiyaçlarını yansıtan ve gelecekteki dijital güvenlik zorluklarını ele alan modern, rekabetçi bir portföy elde etmek için kurumsal çözümlerimizi sürekli olarak geliştiriyoruz.  KuppingerCole Liderlik Pusulası raporunda Tüm Kategorilerde Lider ve Pazar Lideri olarak seçildiğimiz için çok mutlu ve gururluyuz. Aldığımız bu ödül, ESET PROTECT MDR’de sergilenen en yeni, en yoğun çok katmanlı ve etkili siber güvenlik yaklaşımımızla son derece gurur duymamızı sağlıyor. Bu ödül, ESET’in son teknolojisini alıp ESET’in alanında tanınmış ve dünyanın dört bir yanında, 7/24/365 sistemiyle çalışmalarını sürdüren araştırmacılardan oluşan bir ekip tarafından desteklenen eğitimli profesyonellerin sunduğu devamlı destek ile yükselen çözümümüzün kapsamlı becerilerini vurgularken, kötü yazılım önleyici teknoloji ve stratejinin mükemmel bir şekilde uyumlaştırılmasını sağlıyor. Müşterilerimiz için yenilikçi çözümler sunma misyonumuzun bir göstergesi olan bu ödül, sektör lideri çözümler sunan bir firma olma kararlılığımızın da kanıtı.”

ESET PROTECT MDR – eksiksiz siber risk yönetimi, güçlü tehdit avı ve arama sırasında birinci sınıf ESET uzmanlığı sağlayan kurumsal bir çözüm. Esnek dağıtım seçenekleriyle tüm önemli işletim sistemlerinde ve tarayıcılarda çalışmaya uyumlu. Özel tehdit avcılığı, kapsamlı tehdit istihbaratı kaynakları, kullanıcı davranışı analizi ve içeriden gelen tehdit tespiti ile desteklenen ESET PROTECT MDR, her büyüklükteki kuruluş için güçlü güvenlik sağlayarak SOC’lerini dış kaynaktan almalarına ve temel işlerine odaklanmalarına olanak tanıyor. KuppingerCole raporunda ESET PROTECT MDR’nin Dağıtım ve Kullanılabilirlik işlevleri, firmanın temel işi olarak değerlendirildi. ESET PROTECT MDR, ilk kurulumda destek hizmetinin yanı sıra olay analizi ve düzeltme görevlerinde yardımcı uzman bir ekip de sunuyor. 

 

ESET PROTECT MDR’nin güçlü yanlarından birkaçı KuppingerCole raporunda söyle sıralandı:

  • ESET PROTECT MDR, sade ve paket olarak fiyatlandırma yöntemiyle kapsamlı bir yönetilen algılama ve yanıt çözümüdür. Genelde ESET’in Uç Nokta Koruma Platformu (EPP), ESET Algılama ve Yanıt (EDR) ve diğer MDR ile ilgili hizmetlerden oluşan tam bir paket olarak satışa sunulmaktadır. Karmaşık fiyatlandırma değil, firmaların hizmeti kolayca anlaması ve bütçe ayırması için hizmetle ilgili yıllık lisans başına fiyatlandırma yapılır.
  • ESET’in MDR çözümü, her kuruluşun özel ihtiyaçlarını karşılayan kişiselleştirilmiş ve özel bir MDR hizmetini sunar. Bu, hizmetin farklı kuruluşların benzersiz güvenlik gereksinimlerini ve zorluklarını ele alacak şekilde özelleştirilmesini sağlar.
  • Esnek dağıtım seçenekleri, kuruluşların BT ortamları için en uygun dağıtım yöntemini seçmesine olanak tanır. Bu esneklik, bulut tabanlı ya da saha dağıtımı arasında seçim yapılması fırsatını sunar.
  • Çözüm içerisinde aynı zamanda, sistemin tehditleri otomatik olarak algılaması ve anında yanıt vermesi, yanıt süresini kısaltması ve güvenlik olaylarının etkisini en aza indirmesi için güçlendiren bir otomatik kontrol de bulunur.  
  • ESET PROTECT MDR, tanınmış bir Avrupalı zengin tehdit istihbaratı veri tedarikçisi tarafından sağlanmaktadır. Çözüm, algılama ve yanıt verme yeteneklerini geliştirmek için ESET’in kapsamlı, her zaman güncel tehdit istihbaratı kaynaklarından yararlanır.
  • ESET’in çözümünde, hizmetler ve belgeler için mükemmel yerel dil desteği sunulmaktadır. Bu özellik, çok dilli çalışma ortamlarında faaliyet gösteren kuruluşlar için özellikle değerlidir ve MDR hizmetinin daha iyi anlaşılmasını ve etkin kullanılmasını kolaylaştırır.
  • ESET PROTECT MDR, üçüncü taraf çözümleriyle sorunsuz bir şekilde birlikte çalışabilirlik sağlayan açık bir API sunmaktadır. 

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PUAN DURUMU

O G P

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Medyagar.com - Her hakkı Saklıdır.