Ödüllü SAP projesi ile dijitalleşme adımlarını hızlandırıyor

Ödüllü SAP projesi ile dijitalleşme adımlarını hızlandırıyor

ABONE OL
Ağustos 7, 2023 13:40
Ödüllü SAP projesi ile dijitalleşme adımlarını hızlandırıyor
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Cam dünyasının global ve güvenilir tedarikçi Yorglass, dijitalleşme yolunda etkin adımlar atarak süreçlerini optimize etmeye devam ediyor. Şirketin yapısına entegre ettiği uluslararası dijital uygulamalarla önemli başarılar elde eden Yorglass, güçlü ERP alt yapısı ve geçtiğimiz yıllarda uygulamaya başladığı SAP S/4Hana sistemi ile dijitalleşmeyi şirketin her katmanında uyguluyor. Özellikle de ödüllü SAP projesi ile tüm ERP süreçlerini tek bir kaynak üzerinden yürüten şirket, dijital dönüşümü ve iş süreçlerini daha da hızlı hale getirerek rekabette sürdürülebilir bir avantaj elde etmeyi hedefliyor.

 

Cam endüstrisindeki çeşitli üretim süreçlerinin optimizasyonunu sağlayan dijitalleşme, her geçen gün çok daha önemli bir güç haline geliyor. Yeni yüzyılın ihtiyaç ve beklentilerine cevap verebilmek için gerekli parametreleri sağlayan dijitalleşme, bir seçenekten çok zorunluluk haline geliyor. Dijital teknolojiler, gelişmiş sensörler, veri analitiği ve otomasyon kullanımı, küresel rekabette şirketlerin elini güçlendirirken hızlı ve esnek bir yapı kazanmalarının da önünü açıyor. Yorglass olarak son 3 yıldır süreç yönetimi için SAP S/4Hana sistemini kullandıklarını belirten Yorglass CIO’su Hakan Uçar, böylece gelişmiş müşteri deneyiminden hatasız süreç yönetimine kadar her alanda avantaj elde ettiklerinin altını çizdi.

 

SAP projesi ile tedarikçiden müşteriye kadar bütün süreçleri dijital hale getiriyor

Büyük şirket organizasyonlarını yürütmek için çok iyi bir ERP altyapısına ihtiyaç olduğunu ifade eden Hakan Uçar; “Ancak bu altyapı ile tedarik zincirinin halkalarını birbirine sağlam bir şekilde bağlamak mümkün. Yorglass olarak şirket organizasyonumuzu yaklaşık 15 yıldır sistem ve süreçler ile yönetiyoruz. 2021 yılında başlayan SAP S/4Hana sistemine geçişimiz ile artık tüm ERP süreçlerimizi tek bir kaynak üzerinden entegre bir biçimde sürdürüyoruz. İş süreçlerini optimize etmek, üretkenliği artırmak ve pazarda rekabet avantajı elde etmek isteyen kuruluşlar için çekici bir seçim haline gelen SAP projesi ile dijitalleşmeyi şirketimizin kalbine yerleştiriyoruz. SAP, dijital dönüşümümüzü ve iş süreçlerimizi daha da hızlandırırken tedarikçiden müşteriye kadar uzanan bütün süreçlerimizi dijital hale getirerek birbirini takip eden süreçleri tek platform üzerinden yürütmemizi sağlıyor. Operasyonel verimliliğimizi artıran bu proje ile farklı alanlarda da maliyet avantajı elde ediyoruz. Yorglass içindeki çeşitli iş süreçlerini, departmanları ve işlevleri birleşik bir sistemde entegre eden SAP projemiz ile kesintisiz veri akışını sağlıyor, iletişimi kolaylaştırarak gereksiz görevleri ortadan kaldırıyor ve manuel hataları azaltıyoruz. Manuel olarak kâğıt belgelerle yürütülen bir sürecin otomasyonu sayesinde zamandan ve kâğıt tüketiminden de tasarruf sağlıyoruz. Üstelik SAP projemiz ile önemli başarılara da imza atıyoruz. Dijital dönüşüm projesi olarak, 7 ay gibi kısa bir sürede 7 işletmede yüzde yüz hayata geçirilen Tan Ekspress ile CXO Medya’nın gerçekleştirdiği CIO Ödülü’nü aldık ve IDC CIO Awards 2022’de “Best IT Governance” kategorisinde ikincilik elde ettik” şeklinde konuştu.

 

Esneklik ve hız sağlayan proje, uzun vadeli büyüme stratejilerine destek oluyor

Üç yıldır Yorglass’a katma değer sağlayan ödüllü SAP projesinin sağladığı diğer avantajlara da değinen Hakan Uçar, şu açıklamalarda bulundu: “Yorglass olarak her yıl Eylül – Ekim aylarında planlarımızı organize edip dijital stratejimizi ortaya koyuyoruz. Bu anlamda bizim için veri güvenliği çok önemli. SAP projemiz, hassas bilgileri korumak ve riskleri azaltmak için güçlü güvenlik özellikleri sunarak elimizi rahatlatıyor. SAP’ın sağladığı en önemli avantajlardan biri de merkezi veri yönetimi sağlaması. SAP projemiz bu anlamda ilgili tüm iş verilerinin depolandığı merkezi bir veri tabanı yaratıyor. Bu merkezileştirilmiş yaklaşım ise şirketimiz genelinde tutarlı veri yönetimi ve bilgilere gerçek zamanlı erişim sağlıyor. Veri doğruluğunun artması bize süreçlerimizi iyileştirme ve daha iyi karar almamız noktasında destek oluyor. Aynı zamanda gelişmiş bir şeffaflık da sağlıyor Şöyle ki, SAP’ın gerçek zamanlı raporlama ve analitik yetenekleri, paydaşlarımızın temel performans göstergelerini (KPI’ler) izlemesine, ilerlemeyi takip etmesine ve iyileştirme alanlarını belirlemesine olanak tanıyor. Böylece şirket içinde daha stratejik kararlar alabiliyoruz. SAP sistemleri, bir kuruluşun büyüme ve değişen ihtiyaçlarını karşılamak için tasarlandığı için Yorglass olarak çok daha esnek bir yapı kazandık. Bu durum pazar dinamiklerine hızla uyum sağlamamız ve uzun vadeli büyüme stratejilerimize ulaşmamız için güçlü bir alt yapı oluşturuyor.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

PUAN DURUMU

O G P
 1. Adana Demir

  0 0 0
 2. Alanyaspor

  0 0 0
 3. Antalyaspor

  0 0 0
 4. Beşiktaş

  0 0 0
 5. Bodrum FK

  0 0 0
 6. Genişlet
 7. Eyüpspor

  0 0 0
 8. Fenerbahçe

  0 0 0
 9. Galatasaray

  0 0 0
 10. Gaziantep FK

  0 0 0
 11. Göztepe

  0 0 0
 12. Hatayspor

  0 0 0
 13. Başakşehir

  0 0 0
 14. Kasımpaşa

  0 0 0
 15. Kayserispor

  0 0 0
 16. Konyaspor

  0 0 0
 17. Ç. Rizespor

  0 0 0
 18. Samsunspor

  0 0 0
 19. Sivasspor

  0 0 0
 20. Trabzonspor

  0 0 0
PUAN DURUMU

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.

Medyagar.com - Her hakkı Saklıdır.